Erdoğan: Sezai efendi, eğer Kürdistan'a gitmek istiyorsan buyur git

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari mitinginde HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'yi eleştirdi. Erdoğan, "Sezai efendi, eğer Kürdistan'a gitmek istiyorsan buyur git. Ama kalkıp da ülkemi sen bölemezsin" dedi.

© AA
Erdoğan: Sezai efendi, eğer Kürdistan'a gitmek istiyorsan buyur git

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Hakkari İl Başkanlığınca Cumhuriyet Caddesi’nde mitingde konuştu.
 
‘HAKKARİ’NİN 31 MART’TA ÖZGÜRLÜĞÜ TERCİH EDECEĞİNE İNANIYORUM’

Kayyımların halka hizmet götürdüğünü söyleyen Erdoğan, “Kayyumlar aracılığıyla zirveye taşıdığımız bu hizmet yolculuğunu el birliği, gönül birliği içinde inşallah 31 Mart’tan sonra devam ettireceğiz. Hakkari’nin 31 Mart’ta karanlık yerine aydınlığı, yıkım yerine yatırımı, baskı yerine özgürlüğü tercih edeceğine inanıyorum. 31 Mart’ta Hakkari’nin, benim Kürt kardeşimin iradesini 3-5 marjinale peşkeş çekenlere esaslı bir ders vereceğine inanıyorum” dedi.

HDP’ye oy verenler için “terörist” ifadesini kullanmadığını belirten Erdoğan, “Benim ağzımdan hiçbir yerde böyle bir şey duydunuz mu? Neden? Çünkü onlar benim vatandaşımı aldattılar, kandırdılar. Dağa kaçıranlar onlar değil mi? O yavrularımızı maalesef oralarda, art niyetleri için kullananlar onlar değil mi?” ifadelerini kullandı.

‘EZAN DÜŞMANLIĞI YAPANLARIN ARKASINDA CHP VE HDP VAR’

Taksim’deki Kadınlar Günü kutlamasında ezanın ıslandığını iddia eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“İstanbul’un göbeğinde ezan düşmanlığı, bayrak düşmanlığı, ahlak düşmanlığı yapan edepsizlere Hakkari’nin ‘artık yeter’ demesini bekliyoruz. Ezanı yuhala, ıslıkla, düdük sesiyle bastırmaya çalışan, edepsiz pankartlarıyla, sloganlarıyla saygısızlıkta sınır tanımayan o güruhun arkasında kim var? CHP. Kim var? HDP. Ezanımıza, bayrağımıza saygı göstermeyene, hiç kimse kusura bakmasın biz saygı da duymayız fırsat da vermeyiz.”

‘KÜRT DEĞİL AMA KÜRT KARDEŞLERİM ADINA KONUŞUYOR’

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin açıklamasını mitinge katılanlara izleten Erdoğan, “Bu adam Kürt değil ama benim Kürt kardeşlerim adına konuşuyor, Eş başkan Sezai Temelli. Oraya nasıl olduysa gelmiş ama benim Kürt kardeşlerimi istismar ediyor” dedi.

“Kürdistan’da kazanacağız, batıda AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz” sözlerini hatırlatan Erdoğan, “Türkiye’de Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Orta Anadolu, Ege, Marmara var. Kürdistan nerede var? Irak’ın kuzeyinde var. Sezai efendi, eğer Kürdistan’a gitmek istiyorsan buyur git. Ama kalkıp da ülkemi sen bölemezsin, sana böyle bir fırsatı asla vermeyiz” diye konuştu. (HAKKARİ/AA)

SIRADAKİ HABER