Eski ABD Başkanı Trump destekçileri Kovid-19 aşısı olan kızı Ivanka'yı 'duyar kasmakla' suçladı

Ivanka Trump, iki gün önce sosyal medya hesaplarından koronavirüs aşısı olduğu anların fotoğrafını paylaşarak "Bugün aşı oldum. Umarım siz de olmuşsunuzdur" ifadelerini kullandı.

© REUTERS / Jonathan Ernst
Eski ABD Başkanı Trump destekçileri Kovid-19 aşısı olan kızı Ivanka'yı 'duyar kasmakla' suçladı

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, Kovid-19 aşısı olurken paylaştığı fotoğraf sonrası babasının destekçilerinin hışmına uğradı. Bazı sosyal medya kullanıcıları Ivanka'yı 'duyar kasmakla' suçlarken bazıları da hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek "Kobay faresi olmayacağız" dedi.

Ivanka Trump, iki gün önce sosyal medya hesaplarından koronavirüs aşısı olduğu anların fotoğrafını paylaşarak "Bugün aşı oldum. Umarım siz de olmuşsunuzdur" ifadelerini kullandı. 

Paylaşımın ardından Ivanka Trump, babasının destekçileri tarafından linç edildi. 

'Trump destekçileri yine kandırıldı'​
Bir kullanıcı "Neden? Bu hayal kırıklığı. Aşıya ihtiyacım yok, bağışıklık sistemim var. Umarım sana vurulan plasebo'dur" diye yazarken, başka bir kullanıcı ise "Ve Trump destekçileri yine kandırıldı. Trump ailesinin hangi inancın arkasında durduğuna dair hiçbir fikri yok" ifadelerini kullandı. 

'Bill Gates varsa ben yokum'
Instagram'da ise ​birçok kullanıcı 'kobay faresi olmadıklarına dair mesajlar attı. 

call_me_g95 isimli profil, "Hayır, teşekkürler. İşin içinde Bill Gates varsa ben yokum" diye yazdı. 

Başka bir profilden yazılan cevapta ise, "Hayır, lütfen bizi manipüle etmeye çalışmayı bırak. Şimdi sol ve Hollywood'un yaptığını senin de yaptığını görmek şaşırtıcı" ifadeleri yer aldı. 

rmgvd isimli Instagram kullanıcısı, "Duyar kasmaktan daha fazlasını yapacağına inanıyordum" ifadelerini kullanırken, bir başkası ise "Vay canına, bu son derece hayal kırıklığı yarattı, ama dürüst olmak gerekirse şaşırmadım" dedi. 

Yüzde 25 'kesinlikle aşı olmayacağım' diyor
Pandeminin başlangıcından bu yana Trump destekçilerinin çoğunda aşı tereddütleri ve aşı karşıtlığı olduğu biliniyor. Anketlere göre, Trump seçmenlerinin yaklaşık yüzde 25'i kesinlikle aşı olmayacağını belirtirken yüzde 21'i ise aşı olmak için en az bir yıl bekleyeceğini söylüyor. 

Görevde olduğu dönemde Kovid-19 salgınına karşı yeterli ölçüde tedbir almamakla eleştirilen ve ölü sayılarının abartıldığını söyleyen eski ABD Başkanı Trump da mart ayında "Aşı olmayı tavsiye ediyorum, dürüstçe söylemek gerekirse çoğu bana oy vermiş ama aşı vurulmak istemeyen birçok kişiye aşı olmalarını tavsiye ettim" açıklaması yapmıştı. 

Ekim ayında kendisi de koronavirüs atlatan Trump, görevdeyken onayına sunulan 900 milyar dolarlık koronavirüs teşvik paketi için ise 'utanç verici' yorumunu yapmış ve 'israf' olarak nitelemişti. 

Ivanka Trump aynı zamanda babası Donald Trump ABD başkanıyken Beyaz Saray Danışmanlığı görevini yürütüyordu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 14:34
SIRADAKİ HABER