Faik Öztrak: Erdoğan'ın elinde bilgi ve belge varsa savcılığa versin

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını eleştirdi. Öztrak, "Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı'nın, tüm muhalefeti terörle iş birliği yapmakla suçlamasının hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Elinde böyle bir iş birliğine dair herhangi belge var ise hiç durmasın, götürsün savcılığa versin" dedi.

© AA
Faik Öztrak: Erdoğan'ın elinde bilgi ve belge varsa savcılığa versin

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul’da CHP Ekonomi Masası tarafından düzenlenen “Üreten, Çalışan, Hakça Paylaşan Türkiye” toplantısına ilişkin basın mensuplarına açıklama yaptı. Toplantıda, ülkenin ekonomik sorunlarına değindiklerini belirten Öztrak, CHP’nin bu konudaki vizyonunu paylaştıklarını söyledi.
 
’31 MART AKŞAMI GÖZLERİNE İNANAMAYACAK’

Basın mensuplarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerle ilgili anketlere güveninin kalmadığı şeklindeki açıklamasını nasıl değerlendirdiklerini sorduğu Öztrak, “Her istediğinin olmasına alışan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı, anketler istediği sonuçları vermediği zaman ‘İnanmıyorum’ dedi. Bir şey daha ilave edeyim. 31 Mart akşamı da gözlerine inanamayacak” diye konuştu.

Bir basın mensubunun “HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin ‘Kürdistan’da HDP’ye oy çıkacak’ şeklindeki açıklaması üzerine Erdoğan, dünkü mitingde hem İYİ Parti’ye hem de CHP’ye ‘Bununla ilgili ne diyorsunuz?’ şeklinde çıkışta bulundu” sözleri üzerine Öztrak, CHP’nin bu seçim sürecinde kimlerle iş birliği yaptığı açık bir şekilde ortada olduğunu belirtti.

‘TERÖR SUÇLAMASININ KIYMETİ HARBİYESİ YOK’

Öztrak, “Dolayısıyla Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı’nın, ikide bir de Cumhuriyet Halk Partisi’yle birlikte kendisi dışında kalan tüm muhalefeti terörle iş birliği yapmakla, çetelerle iş birliği yapmakla suçlamasının hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur” dedi.

Erdoğan’a savcılığa başvurma çağrısı yapan Öztrak, “Elinde böyle bir iş birliğine dair herhangi veri var ise herhangi bir bilgi ve belge var ise baştan beri söylüyoruz, hodri meydan hiç durmasın, bunları götürsün savcılığa versin. Savcılar da gereğini yapsın. Aksi takdirde milletin gündemini bu tür söylemlerle değiştirmeye çalışmasın” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “istedikleri konsolidasyonun sağlanmadığı” açıklamasını anlayamadığını belirten Öztrak, “Çünkü benim görebildiğim kadarıyla artık her konuda tek bir parti gibi hareket ediyorlar. Dolayısıyla MHP’nin Adalet ve Kalkınma Partisi’nden, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin MHP’den farklı bir davranış biçimi yok. Dolayısıyla konsolidasyondan ne kastedildiğini kendilerine gidip sormak lazım. Bundan daha fazla nasıl konsolide olurlarmış, onu oraya sormak lazım” şeklinde konuştu. (İSTANBUL/AA)

SIRADAKİ HABER