İYİ Parti'den aday olamadı DP'ye geçti

Mersin'de adaylık başvurusu vaktinde yapılmayan İYİ Parti Akdeniz Belediye Başkan Adayı Akif Çiftçi, DP'den aday oldu. Burhanettin Kocamaz için adaylıktan çekilen DP'li Pınar İvenç ise Mezitli ilçesinden aday gösterildi.

© AA
İYİ Parti'den aday olamadı DP'ye geçti

Mersin’in merkez Akdeniz ilçesinde İYİ Parti’nin belediye başkan adayı olarak duyurulan ancak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz gibi başvurusu geç yapıldığı öğrenilen Akif Çiftçi’nin de Demokrat Parti’den (DP) aday oldu.
 
Demokrat Parti Mersin İl Başkanı Tural Kadızade, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kocamaz gibi Çiftçi için de aynı sürecin işletildiğini ve kendisinin partilerinin Akdeniz Belediye Başkan adayları olduğunu belirterek, “Akif Çiftçi de partimizden aday” dedi.

Bu arada, Burhanettin Kocamaz’ın adaylığı için Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığından çekilen Pınar İvenç’in ise partisi tarafından merkez Mezitli ilçesinden aday gösterildiği öğrenildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’ın adaylık başvurusu geç teslim edildiği gerekçesiyle kabul edilmemişti. Bunun üzerine yapılan görüşmeler sonucunda Pınar İvenç adaylıktan çekilmiş, yerine Kocamaz Demokrat Parti’den aday gösterilmişti.

İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, bugün düzenlediği basın toplantısında, “Akdeniz’deki adayımız da Kocamaz’ın yardımcılığını yapan bir arkadaşımız. Demek ki yapılan komplo bir organize iştir. Burada Sayın Kocamaz’ın aday olamamasının kimlere ne faydası vardır, bunu düşünmek gerekir” demişti. (MERSİN/AA)

SIRADAKİ HABER