Kılıçdaroğlu: Bay Kemal olmak kolay mı?

Giresun'da konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik ifadelerini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Her seferinde 'Bay Kemal' diyerek konuşuyor. Bay Kemal konuşur tabi, Bay Kemal olmak kolay mı? Bay Kemal olmak için önce namuslu, dürüst adam olmak lazım" dedi.

© AA
Kılıçdaroğlu: Bay Kemal olmak kolay mı?

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’da STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda konuştu.

“Beka sorunu” tartışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, “Ne seçimi yapıyoruz biz? Muhtar seçiyoruz, muhtarın beka sorunuyla ne ilgisi var? Mahallenin muhtarını seçeceğiz, inşallah biri, beşi, yedisi, onu, vatandaş gider oyunu kullanır, muhtar seçeceğiz. Başka? İl Genel Meclis üyesi seçeceğiz, başkanı kim? Vali, ne olacak yani üç kişi, beş kişi İl Genel Meclis üyesi seçeceğiz. Vali yerinde mi? Yerinde, beka sorunu mu? Ne beka sorunu kardeşim” ifadelerini kullandı.
 
‘İMAMOĞLU, KARADENİZ’İN YILDIZI GİBİ PARLIYOR’

Tüm Karadenizlilerden İstanbul’daki akrabalarını aramaları konusunda söz isteyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Rize’den tutun Zonguldak’a kadar hepsinden söz istiyorum. İstanbul’da akrabalarınız var, tek tek akrabalarınızı arayacaksınız, diyeceksiniz ki ‘Koşulsuz, eksiksiz, tam olarak sandığa gideceksiniz, Karadeniz’in onurlu ve şerefli evladı Ekrem İmamoğlu’na oy vereceksiniz’ diyeceksiniz. Ekrem İmamoğlu insanları, herkesi seven, herkesi kucaklayan, hiç kimseyi ötekileştirmeyen birisi. Karadeniz’in de gerçekten bir yıldızı gibi şimdilik parlıyor, inşallah daha da iyi olacak. Sizlerin desteğiyle olacak.”

‘BİR SÖZÜM DE ÜLKÜCÜ KARDEŞLERİME’

“Bir sözüm de ülkücü kardeşlerime, yani milliyetçi kardeşlerime, yani kendisini milliyetçi olarak tanımlayan bütün kardeşlerime” diyen Kılıçdaroğlu, “Bizim altı okumuzdan birisi milliyetçiliktir. Milliyetçi olmak için eğer Süleyman Şah türbesini kendi topraklarından bir hükümet kaçırmışsa ona karşı dik ve onurlu duracaksın. ‘Benim toprağımı terk etme’ diyeceksin. Milliyetçi olmak için aynı zamanda kendi ülkene sahip çıkacaksın, bu ülkenin silah fabrikalarını yabancı bir orduya sattırmayacaksın” dedi.

‘BAY KEMAL OLMAK İÇİN MİLLİYETÇİ OLMAK LAZIM’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisiyle ilgili ifadelerine değinen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Benden kurtulmak istiyor, her seferinde ‘Bay Kemal’ diyerek konuşuyor. Bay Kemal konuşur tabi, Bay Kemal olmak kolay mı? Bay Kemal olmak için önce namuslu, dürüst adam olmak lazım. Bay Kemal olmak için milliyetçi, vatanına bağlı olmak, kul hakkı yememek, oğluna bedelli askerlik yaptırmamak lazım” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında CHP Giresun Belediye Başkan Adayı Kerim Aksu’ya da destek istedi. (GİRESUN/AA)

SIRADAKİ HABER