Mansur Yavaş: HDP'ye rehabilitasyon derken dilim sürçmüş olabilir

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'tan "HDP seçmeni rehabilitasyonla topluma kazanılmalı" sözleri için açıklama geldi: HDP'ye oy veren seçmen yarın MHP'ye bile oy verebilir. Siz bunları vatan haini olarak gösteremezsiniz diyorum. "HDP'liler rehabilite edilmeli" derken dilim sürçmüş olabilir.

© AA
Mansur Yavaş: HDP'ye rehabilitasyon derken dilim sürçmüş olabilir

CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddialarını, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın programında yanıtladı. Yavaş, HDP’liler rehabilite ederek topluma kazandırmak gerektiği şeklindeki sözleri için de “dilim sürçmüş olabilir” açıklamasını yaptı.
 
Yavaş’ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

SAHTE ÇIKTI MAHKEMEYE GİDECEK: Birisi bana ödemesi gereken paraya karşılık bana senet verdi, senet sahte çıktı. Ben gittim bunu mahkemeye verdim. Bana şantaj yaptığı için ceza verildi. Avukatlık işimiz vardı, büyük şirketin avukatıyım bu arkadaş da o şirketin aracısı olarak girmiş. Avukatlık ücreti karşılığı şirketin bana ödemesi gereken bir para var. Bu arkadaş da Mansur Yavaş’a ödeyeceğim diyerek parayla kaçtı. Bana sahte senet verdiğini ben ispatladım ve o kişi ceza aldı. Ben neden o senedi sahte vereyim. Kamuoyunda bilinen bir imajım var götürüp bile bile sahte senetle iş yapar mı? Bu şahsı şikâyet eden benim. Bu şahsın bilgisayarında müstehcen görüntüler var. Benim işlediğim suçu zamanında bildirmedi diye bir ifadede bulundu. Bazı kanallar Mansur Yavaş’ın bilgisayarında müstehcen görüntüler var diye yayınlıyorlar. Ben bir şey diyemiyorum gerçekten. Herhalde rakibi zayıf buldular, bakanlar hepsi sıraya girdi. İki kişinin arasındaki yargılama kimi ilgilendirir bu kadar?

TEKZİBİMİZ GERİ DÖNÜYOR: Önce yargısız infazı basında yaptılar, şimdi yargı kısmına geldi. Savcılık soruşturma başlatmadan onların verdiği dilekçe bazı basın organlarında konuşuluyor. Bunu bir yerden hatırlıyoruz değil mi. İş neye döndü biliyor musunuz tekzibimiz pinpon topu gibi geri dönüyor.

ALLAH’IN GÜCÜNE GİDER: (Erdoğan’ın kayyım iması) Benimle ilgili açılmış hiçbir soruşturma yok. Erdoğan en azından bana bir sorsa. Basının bu şekilde iddialarda bulunması Allah’ın da gücüne gider.

DİLİM SÜRÇMÜŞ OLABİLİR: (HDP eski milletvekili Hasip Kaplan’ın ‘HDP seçmenini rehabilite etmek lazım’ sözlerine eleştirilerine yanıt) HDP’ye oy veren seçmene bu kadar yüklenmek yersiz. Bunlar yarın öbür gün başka bir partiye de oy verebilir diyorum. Ben 6 milyon Ankaralının oyuyla seçileceğim. Neden sizin oylarınızla seçileyim? HDP’ye oy veren seçmen yarın MHP’ye bile oy verebilir. Siz bunları vatan haini olarak gösteremezsiniz diyorum. “HDP’liler rehabilite edilmeli” derken dilim sürçmüş olabilir.

MİLLET AÇLIKTAN KIRILIYOR PROJELER HALA AVM: Altaylı’nın bence cep telefonu yok. Benim yargılattığım insan Fatih Altaylı’ya mesaj atıyor, bana soru sordurtuyor. Ayrıca duvarlara yazı yazdığı için zannedersiniz ki hepsi yan yana gelmiş ateş etmek için bekliyor ama ben hepsine yanıt verdim. Son benim yaşadıklarıma bakarsanız. Dilekçe veriyorum, Ankara adliyesinde şahit olduğumuz, bizimle ilgili verilen dilekçelere bakıyorum, çok üzülüyorum. Bütün dünya bunu izliyor, bunun bize nasıl döneceğini biliyor musunuz? Yarın dövizin fırlaması, ekonomiye, yargıya hiç kimsenin güven duymaması… 10 puandan fazla fark olacak, kazanacağım. Şu yapılanlara bakılırsa aklı başında kimse bunu yapmaz. Millet açlıktan kırılıyor, önerdikleri projeler hâlâ AVM, plaza, gökdelen… Vatandaşın içine çıksa neler istediğini görecek. Bizim yönettiğimiz kentte hiçbir çocuk yatağa aç girmemeli.

SIRADAKİ HABER