Muharrem İnce: Türkiye'de 'K dönemi' yaşanıyor

CHP'li Muharrem İnce, tanzim satışlar ve ekonomik kriz üzerinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi: Köylüyü, çiftçiyi desteklememişsin sonunda ‘Dünya lideri olacağım' derken, manav olmuşsun... Korku var herkeste. Kazık var; kuyruk, keyfilik, kumpas, kuyruklu yalan ve Katar var. Türkiye'nin geldiği noktada ‘K‘ harfi, artık bizim bir numaralı harfimiz oldu.

DHA
Muharrem İnce: Türkiye'de 'K dönemi' yaşanıyor

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, tanzim satışlar üzerinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. İnce, “Köylüyü, çiftçiyi desteklememişsin sonunda ‘Dünya lideri olacağım’ derken, manav olmuşsun” dedi.

Partisinin Samsun İl Başkanlığı’nı ziyaret eden İnce, teşkilat üyeleriyle görüştükten sonra yaptığı açıklamada “Neden Türkiye bu halde, ekonomimiz bu halde? Devlet niye domates, soğan, patates, biber, patlıcan satıyor biliyor musunuz? Toplumda rıza düşük rıza. Rızası yok insanların sana. Çünkü insanları kırıyorsun, döküyorsun, bölüyorsun, ayrıştırıyorsun. Bir yanda kaynak bölüşümü ile ilgili kavga eden bir AKP var. Eski-yeni kavgası var. İşte böyle bir ortamda tabi ki Türkiye’de istikrar olmuyor” diye konuştu.

‘KOALİSYON, KORKU, KAZIK, KUYRUK, KEYFİLİK’

İnce, ‘Türkiye’de bir ‘K dönemi’ yaşandığı yorumu yaparak şöyle devam etti: “Son aylarda alfabede en çok kullandığımız harf, ‘K’ harfi. Koalisyonu bitirecekti bu yeni düzen, koalisyonun alası var hatta ahlaksız koalisyon var. Koalisyon seçimden sonra olurdu şimdi seçim öncesinde koalisyon var. Korku var herkeste. Kazık var; kuyruk, keyfilik, kumpas, kuyruklu yalan ve Katar var. Hep söylemiştim milletvekiliyken de ‘Katar, bize ne katar?’ demiştim. Türkiye’nin geldiği noktada ‘K‘ harfi, artık bizim bir numaralı harfimiz oldu.”

‘MANAV OLMUŞSUN’

İnce, “Bugünlerde konuştuklarımıza bakın. Sen gübre fabrikalarını satmışsın. Mazotu ÖTV ile çiftçiye satıyorsun. Gübre alamıyor. Mazot pahalı. Üretimi yasaklamışsın, cezalandırmışsın üreten köylüyü, çiftçiyi. Tohumu İsrail’e mahkum hale getirmişsin. Baktın soğan yetişmiyor, İran’dan soğan almışsın. Et yetişmiyor, et almışsın. Süt yetişmiyor, süt almışsın dışarıdan. Köylüyü, çiftçiyi desteklememişsin sonunda ‘Dünya lideri olacağım’ derken, manav olmuşsun” ifadelerini kullandı.

“Memleketi bu hale getirenlerden memleketi kurtarmalarını beklemek saflık olur” diyen İnce, “Türkiye kendi kendine yeten yedi ülkeden birisiydi. Bugün dünyada pek çok ülke bir alanda anılır. Çin, toplu üretimle anılır. Japonya dijital teknoloji, Hindistan yazılım, Almanya otomotiv, ABD sanayi ve tarım ile anılır. ‘Türkiye’ denince akla paralı poşet, imar barışı, noter tasdiki, bedelli askerlik, Türkiye’nin geliri; bunlar” diye konuştu. (Haber Merkezi)

SIRADAKİ HABER