Pervin Buldan: Bu iktidar sürdükçe hiç kimse güvende değil

İktidarın meşruiyet sınırlarının dışına çıktığını ifade eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan "Bu iktidar sürdükçe bu ülkede hiç kimse güvende değildir" dedi.

© AA
Pervin Buldan: Bu iktidar sürdükçe hiç kimse güvende değil

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis grup toplantısında konuşuyor.

Konuşmasına geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Kürt dili ve tarihi üzerine çalışmalarıyla tanınan HDP eski milletvekili ve Prof. Dr. Kadri Yıldırım’ı anarak başlayan Buldan, 30 Mart 1972’de Kızıldere’de ölen THKP-C lideri Mahir Çayan ve arkadaşlarını da andı. Buldan, “Onların hayatlarını devrimci dayanışmanın en büyük örneği olarak feda etmesi bugün de mücadelemize ışık tutmaktadır, bizlere yol göstermektedir. Bu yolda hep birlikte dayanışmayla, güç birliğiyle ilerleyeceğiz.” dedi.

'TEKÇİ, TALANCI, ZORBA YÖNETİM ANLAYIŞI'
Buldan, şöyle konuştu: “Hep birlikte, büyük krizlerin ve kırılmaların birlikte yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Tüm toplumu ve ülkeyi kuşatan, adeta nefes dahi aldırmayan tekçi, talancı, zorba bir yönetim anlayışının hukuksuzluklarıyla, adaletsizlikleriyle ve krizleriyle karşı karşıyayız. Kaybetme korkusuyla herkesi hedef alan, yaptığı hukuksuzluklarla artık meşruiyet sınırlarının dışına çıkan, pusulasını ve siyasi aklını kaybetmiş kontrol dışı bir saray iktidarının varlığını herkesin görmesi gerekir.
 
Altını kalın çizgilerle çiziyorum. Bu iktidar sürdükçe bu ülkede hiç kimse güvende değildir. Ne toplumun, ne kadınların, ne emekçilerin, ne kimlik ve inançların hiçbirisinin bugünü ve yarınları güvende değildir. Bu çöküş ve kriz sistemi ekonomik krizden cins-kırım düzeyine varana, kadına yönelik şiddete kadar toplumsal, siyasi ve iktisadi alanda yaşanan birçok sorunu her gün daha da derinleştirmektedir.”
 
AYRINTILAR GELİYOR...

SIRADAKİ HABER