Soylu: 10 yıl önce kimse 'Kürdüm, Aleviyim' diyemezdi, artık diyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, '10 yıl önce Kimse ben Kürdüm, Aleviyim diyemiyordu, bugün herkes kendini ifade edebiliyor' dedi.

© DHA
Soylu: 10 yıl önce kimse 'Kürdüm, Aleviyim' diyemezdi, artık diyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 yıl önce Türkiye’de kimsenin dindar olduğunu söyleyemediğini ama artık herkesin ‘ben dindarım’ dediğini söyledi. Soylu, "Kimse ben Kürdüm, Aleviyim diyemiyordu, bugün herkes kendini ifade edebiliyor” dedi. Soylu, “Bugün bana kızıyorlar. Süleyman Soylu sert konuşuyor diye. Kimse kusura bakmasın" şeklinde konuştu. Soylu, söylemleri nedeniyle kendisini eleştirenlere ise "Kimse kusura bakmasın" diye cevap verdi.

​İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kahvaltı programında bir araya geldi.

'SERT KONUŞUYORMUŞUM, KİMSE KUSURA BAKMASIN'

Burada konuşan Süleyman Soylu’nun hedefinde yine HDP vardı.

Soylu, ''Bir şekilde Meclise giriyorlar, birkaç yıldır silah patlamayan yerlerde birden bire her gün 5-10 tane şehit haberi geliyor. Normal mi baksaydık bu işlere. Bugün bana kızıyorlar. Süleyman Soylu sert konuşuyor diye. O zaman siyaset de yapmayalım, konuşmayalım. El alemin besleyip büyüttüğü teröristi gelsin, belediyeyi ele geçirsin, haraca kessin, millete her türlü hakareti etsin, çoluk çocuğu dağa kaçırsın, tecavüz etsin. Türkiye’nin yarısına açık açık ‘Kürdistan’ desin, biz ağzımızı açmayalım öyle mi? Kimse kusura bakmasın" dedi.

‘BUGÜN HERKES KENDİNİ İFADE EDEBİLİYOR'

"Kandil’in arkasında basbayağı Amerika var. Kandil’in arkasında basbayağı Avrupa var" diyen Soylu sözlerine şöyle devam etti:

"Menderes'ten Özal'a, Demirel'den Türkeş'e, Erbakan'a kadar kendilerine kim bir şey söylüyorsa, en ağır hakaretlerle, en ağır iftiralarla onları terbiye etmeye çalıştılar. 10 yıllardan beridir bunu yaptılar. Biz o gün de adamdık, bugün de adamız, yarın da daha büyük adam olacağız. Türkiye büyük bir devrime imza attı, etrafındaki kargaşaya rağmen. Terör örgütlerinin huzuru bozmak istemelerine rağmen büyük bir devrime imza attı. Bu devrimi gerçekleştiren her şeye rağmen Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bugün bu büyük devrim gerçekleşmiştir. Bundan 10 yıl önce insanlar, ben dindarım diyemiyorlardı. Çok net, açık söylüyorum. Bunu söylemek cesaret isterdi, bugün herkes ben dindarım diyor.  Kimse ben Kürdüm, Aleviyim diyemiyordu, bugün herkes kendini ifade edebiliyor."

SIRADAKİ HABER