Ülkücü camiadan Yavaş’a destek açıklaması

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş,ülkücü camiadan destek geldi. MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, Öldürülen eski Bakan Gün Sazak'ın oğlu Servet Sazak, Yılma Durak ve Prof. Dr. İskender Öksüz, Yavaş’a destek açıklaması yaptı.

© AA
Ülkücü camiadan Yavaş’a destek açıklaması

ANKARA – CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, ülkücü camiadan isimlerle yemekte buluştu. Yemekte Yavaş’a desteklerini ileten MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, “Mansur bey bize babam Alpaslan Türkeş’in emaneti zaten. Kendisini çok eskiden beri tanıyoruz. Kendisi hiç çizgisinden sapmamış bir ülkücü, ben de Alpaslan Türkeş adına kendisine vefa gösterme adına buradayım. Alparslan Türkeş’in adını yasaklayanlara inat kendisinin yanındayız” dedi. 24’üncü Dönem AK Parti Milletvekili olan Ahmet Kutalmış Türkeş, 2015 yılında AK Parti’den ayrılmıştı.

‘TRAFOYA KEDİ GİRMEYECEK’

Yavaş, yemekte yaptığı konuşmasında, 2014 seçimlerinde elektriklerin kesilmesinin ardından Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız’ın “Şaka yapmıyorum, trafoya kedi girdi” sözüne göndermede bulundu. Yavaş, “Bu sefer trafolara kedi falan giremeyecek çünkü öyle bir fark geliyor ki anketlerde, bırakın kediyi, fil soksalar fark etmeyecek!” dedi. Mansur Yavaş medyada rakibinin daha fazla yer aldığını ifade ederek, “Tertemiz insanlara karşı hüküm giymiş sanığı yanlarına alarak mağdurlara iftira atıyorlar. Alıştık. İftira atarken bütün kanallar açık ancak biz savunma yaparken hepsi ölü taklidi yapıyor” sözleriyle sitem etti.

‘ÜLKÜCÜ İRADE MANSUR BEYLE BERABER’

Öldürülen eski Bakan Gün Sazak’ın oğlu, MHP eski Milletvekili Süleyman Servet Sazak da şunları söyledi: “Daha önce söyledim zaten Mansur Bey’le beraber olduğumu. Burada olmamın ötesinde bir olay var, bugün ülkücü irade burada, en önemlisi bu. Birilerinin ülkücü irade dediği şey işte bu manzara, dolayısıyla ülkücü irade Mansur Bey’le beraberdir ve Mansur Bey’i CHP’nin adayı olarak çok ciddi bir şekilde destekliyoruz.”

‘ÜLKÜCÜLERİN DE BAŞARISI OLACAK’

Ülkücü camiadan Yılma Durak, “Mansur Yavaş’ın Ankara’yı kazanmasıyla sadece Ankara bir kazanç sağlamıyor, bu ülkücü hareketin de bir başarısı olacak. İlk defa Türkiye’de de ülkücü hareket bir başarıya da imza atmış olacak” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. İskender Öksüz ise, “Mansur Bey’i çok eksiden beri tanıyorum. Bu üçüncü adaylığı. Bu sene kazanacak inşallah. Biz de destekliyoruz kendilerini” dedi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER