Yavaş'tan AKP'ye yanıt: Temiz anlayışınız buysa kirlisinden Allah korusun

Mansur Yavaş, AKP’li Ömer Çelik’in 'Türkiye’ye temiz siyasetçiler lazım' açıklamasına, 'Temiz anlayışınız buysa, kirlisinden Allah korusun' yanıtı verdi.

© AA
Yavaş'tan AKP'ye yanıt: Temiz anlayışınız buysa kirlisinden Allah korusun

 'Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, yerel seçim çalışmaları kapsamında Kızılcahamam'da muhtarlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Yavaş'a buluşmada Millet İttifakı Kızılcahamam Belediye Başkan adayı Coşkun Ünal eşlik etti.

Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmaya, "Ankara'nın bütçesi çok büyük. Fakat bir kişi karar verdiği için, genellikle belediye başkanı kendi kafasına göre kurduğu projeleri yapıyor" dedi.

AKP'li büyükşehir belediyesinin projelerini eleştiren Yavaş, şunları söyledi:

"Örneğin, Kızılcahamam'dan Ankara'ya girerken kendisini çok güzel olduğuna inandığı bir kapı yaptırdı. Bu bir şehir için ne ifade edebilir, bilemiyorum. Aynı şekilde Ankapark, Gökkuşağı ve Samanyolu gibi projeler de var. Havaalanı Yolu’nda Ankaragücü'nü kendi oğlu idare ederken oraya yapılan spor tesisine harcanan para 250 milyon. Yönetim değişince o tesisi Milli İstihbarat Teşkilatı'na verdi. Şimdi onlar da oranın masrafına dayanamadı ve belediyeye iade etti. Ankapark ve diğer bu projelere harcanan paralara baktığınız zaman, Kalecik ihya olur. Sizden aldıkları paraları oralara harcıyorlar. Belediye başkanının, personelinin ve yapılan bütün hizmetlerin parasını sizler ödüyorsunuz. O zaman iyi bir belediye başkanı, oturur ilçe belediye başkanıyla beraber, bu ilçenin sorunları nedir diye, o devasa yatırımlara harcanan paralar Kızılcahamam'a, Kazan'a, Çamlıdere'ye diğer ilçelere kullanır."

'SUYU 2-3 KURUŞA VERECEĞİZ'

Ankara'nın köylerine yapacağı projeleri de anlatan Yavaş, "Ücretsiz su verilemediği için, 2-3 kuruş gibi miktarla vereceğiz. Bütün köylere güneş enerjisi takacağız. Köyde yaşayanlar elektrik ve su parası vermesin istiyoruz. Hayvancılığı da destekleyeceğiz. Bundan sonra sizleri sözleşmeli üreticilikle ve seracılıkla, fidan ve fide vererek destekleyeceğiz" diye konuştu.

ÖMER ÇELİK’E YANIT: KİRLİSİNDEN ALLAH KORUSUN

Seçim süreci boyunca kendisiyle ilgili pek çok iftira atıldığını ifade eden Yavaş, şunları söyledi:


"İşten adam çıkarma mevzusu var. Neden çıkarayım? Önümüzde örnek var; Yenimahalle Belediyesi. Bankamatik çalışanı varsa onlar çıkarılacak, sizlerin parasını emek harcamadan almasını istemeyiz. Daha sonra belediyeye 20 bin PKK'lı alacak dediler. Televizyonda tartışırsak soracağım, 20 bin kişiyi karşıma çıkar diyeceğim. O da tutmadı. Ben şeffaflık bildirgesini imzalayıp, mal beyanımı bildirdim. Özhaseki mal beyanını açıklayamıyor. Açıklayamayınca bazı iddialar ortaya attılar. En son Ömer Çelik çıktı açıklama yaptı, ‘Türkiye’ye temiz siyasetçiler lazım’ dedi. Ben de dün yaptığım basın açıklamasıyla, olayın mağduru olduğumu açıkladım. Temiz anlayışınız buysa, kirlisinden Allah korusun. Bizim çılgın projelere ayıracak vaktimiz de paramız da yok. Ankara’yı işsizlikten kurtaracak, istihdamı artıracak projelerle geliyoruz."

''SİZİNLE AYNI ŞEKİLDE BİR CEVAP HAKKI TANIYIN, BÖLECE DAHA FAZLA MAHÇUP OLMAYIN'

Mansur Yavaş, AKP Sözcüsü Ömer Çelik'e seslendiği sosyal medya mesajında, Çelik'ten tüm teleziyonlarda canlı olarak yayınlanan açıklamalarının benzeri bir yanıt hakkı sağlamasını talep etti:

"Sn. Ömer Çelik, tüm televizyonlarda yayınlanan basın açıklamalarınıza, canlı yayınlarda aynı şekilde cevap hakkımı sağlayın. Herkesin anlayıp sizin anlamak istemediğiniz cevaplarımı, sizin bile anlayacağınız seviyede açıklayayım. Böylece daha fazla mahcup olmayın."

'ÇAMUR SİYASETİ ELLERİNE YÜZLERİNE BULAŞIYOR'

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yavaş, sahte senet iddialarıyla ilgili dünkü açıklamalarını yineleyerek, "Ömer beyin temiz siyaset açıklamasından sonra, ben Özhaseki’nin mal beyanını bekliyorum. Maliye de gelsin incelesin. Ne yaparlarsa yapsınlar ama bu tür insanlarla işbirliği yapmasınlar. Daha söyleyeceklerim var bir iki gün sonra söyleyeceğim. Bence, çamur siyasetini bıraksınlar, ellerine yüzlerine bulaşıyor. Ankara’yı konuşsunlar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 15:50
SIRADAKİ HABER