Yavaş'tan Özhaseki'ye: Şehr-i Derya projesini arıyoruz bulamıyoruz

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, AK Parti'nin adayı Mehmet Özhaseki'nin "Kayseri'de ne vaat ettiysem hepsini yaptım" sözlerini eleştirdi. Yavaş, "Şehr-i Derya projesini arıyoruz bulamıyoruz" dedi.

© AA
Yavaş'tan Özhaseki'ye: Şehr-i Derya projesini arıyoruz bulamıyoruz

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, partisinin Eryaman’daki açık hava toplantısında konuştu.

Seçimi kazanması halinde kenti, şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla yöneteceklerini söyleyen Yavaş, büyük bütçeli projeleri kentte yaşayanların fikrini almadan hayata geçirmeyeceğini, Ankaralıların parasını “çılgın projelere” harcamayacağını belirtti.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin Kayseri’de vaat ettiği “çılgın projeleri” arasında yer alan “Şehr-i Derya” projesini gerçekleştiremediğini dile getiren Yavaş, “Ankara’ya gelince ‘Kayseri’de ne vaat ettiysem hepsini yaptım’ diyor. Şehr-i Derya projesini arıyoruz bulamıyoruz” diye konuştu.

‘EKONOMİK PROJELERİMİZİ ÖNE ALDIK’

Ankara için Cumhuriyetin yüzüncü yılına özel yüz proje hazırladıklarını ifade eden Yavaş, bu projeleri rakibi Mehmet Özhaseki’nin proje olarak kabul etmediğini söyledi. Yavaş, Türkiye’deki ekonomik sorunların Ankaralıları da etkilediğini belirterek, şöyle devam etti:

“Ankara’da da ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ekonomik sıkıntı var. Bir an evvel Ankara’da ekonomiyi nasıl kalkındırır, üretimi arttır, daha az işsiz insan bırakırız diye bu konudaki projelerin hepsini öne aldık. Bizim birinci gayemiz insanın mutlu olmasıdır, öncelikle insanların karnı doyacak. Bu nedenle ekonomik projelerimizi öne aldık.”

Yavaş’a etkinlikte, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, CHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, İYİ Partili ve CHP’li bazı milletvekilleri de eşlik etti. (ANKARA/AA)

SIRADAKİ HABER