'Zafer' vaadeden Aylin Nazlıaka aday gösterilmedi

Etimesgut adaylığı için ismi gündeme gelen ve "Etimesgut adayı olursam, zafer vaat ediyorum" diyen Aylin Nazlıaka'nın beklentisi gerçekleşmedi. CHP Etimesgut'a Belediye Başkan adayı olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'i gösterdi.

'Zafer' vaadeden Aylin Nazlıaka aday gösterilmedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün adaylarını açıkladığı belediyeler arasında Ankara Etimesgut da yer aldı. Etimesgut Belediye Başkan adayı olarak eski Yargıtay hakimi de olan Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik açıklandı.

Etimesgut ilçesinde eski CHP milletvekili Aylin Nazlıaka’nın ismi gündeme gelmişti. CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek, Etimesgut için eski Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın aday gösterilmesini istediği ileri sürülmiştü.

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA BAŞLATILMIŞTI

Nazlıaka için dün akşam sosyal medyada kampanya başlatılmış ve #EtimesgutaAylinBaskan etiketi TT listesine girmişti. Ancak, sosyal medyada başlatılan kampanya Nazlıaka için yeterli olmadı ve ismi adaylar arasında yer almadı. Nazlıaka, “Ankara’da seçim kazanmak için Etimesgut ilçesini almak çok önemli. Etimesgut adayı olursam, zafer vaat ediyorum” demişti. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER