Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kararlarla birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler ile Ticaret Bakanlığı'nda görevli 3 üst kademe kamu yöneticisi görevden alınırken, Dışişleri, Kültür ve Turizm, Milli Savunma, Sanayi ve Teknoloji, Ticaret ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarına 25 üst düzey kamu yöneticisi atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda açık bulunan İş Müfettişliklerine Hüseyin Kasay ve Tuğba Yiğit atanırken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda açık bulunan Başmüfettişliğe Sıdık Akkılıç, Ticaret Bakanlığı'nda açık bulunan Strateji Geliştirme Başkanlığı'na ise Adil Yıldırım atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararda, Kanada Büyükelçiliği'ne de Can Dizdar atandı.

Atanan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyesinden "köpekistler" paylaşımı
Diyanet İşleri Başkanlığı'nda açık bulunan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyeliklerine de Musa Coşkun, Hüseyin Küçük, Abdullah Refik Acar, Osman İyişenyürek ve İbrahim Noğman atandı.

Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyeliğine atanan Acar'ın, daha önce sokakta yaşayan köpekler hakkında sosyal medyada yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Acar'ın sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımlarda "köpekistler", "Yaşam hakkı kutsaldır jargonunda samimiyseniz Gazze'de katliam yapan terör devletini ve istiklal mahkemelerini kınayın", "İnansanız da inanmasanız da Allah'ın evreninde öncelikli hayat hakkı insana verilmiştir", "Başörtüsü hak değildir, başörtüsü örtmek görevdir" gibi ifadeler kullandığı görüldü.