"Rocky" filmlerinde Apollo Creed rolüyle ünlenen ve "Predator"dan "The Mandalorian"a kadar onlarca film ve dizide rol alan Carl Weathers hayata veda etti.

Oyuncunun perşembe günü "evinde huzur içinde öldüğünü" kaydedildi. Belirli bir ölüm nedeni ise açıklanmadı.

Ailesi CNN'e yaptığı açıklamada, "Carl olağanüstü bir hayat yaşayan olağanüstü bir insandı. Sinemaya, televizyona, sanata ve spora yaptığı katkılarla silinmez bir iz bıraktı. Dünya çapında ve nesiller boyunca tanındı. O çok sevilen bir kardeş, baba, büyükbaba, ortak ve arkadaştı.” dedi.

Weathers aslında “Rocky”deki rol için seçmelere katıldığında hiç boks yapmamış eski bir futbolcuydu ve Oscar ödüllü ilk filmde ve sonraki üç devam filminde Apollo Creed rolünü oynadı.

2015 yılında Hollywood Reporter ile yaptığı bir röportajda Weathers, kendisine filmin yazarı olduğu söylenen Sylvester Stallone ile seçmelere katıldığını ancak Stallone'un aynı zamanda ünlü biri olduğunu bilmediğini itiraf etti. 

Karakterin, Weathers'ın daha sonra tanıştığı Muhammed Ali'den ilham aldığı düşünülüyor. Başka rolleri arasında Adam Sandler komedisi "Happy Gilmore" ve "In the Heat of the Night" gibi TV filmleri, "Arrested Development" dizisi ve "Oyuncak Hikayesi" serisinde Combat Carl'ın seslendirilmesi yer aldı.

Weathers son olarak Disney+'ta yayınlanan “Star Wars” dizisi “The Mandalorian”da konuk oyuncu olarak Emmy adaylığı kazandı, önemli bir yardımcı rol oynadı ve bölümlerden birini yönetti.