İnce fiziğiyle tanınan 59 yaşındaki aktris, cilt bakımı ve güzellik konulu “Glad We Had This Chat” podcast’inde, “Zayıf olmayı sevmiyorum. Ve eğer kardeşlerimle tanışmışsanız, onlarla da aynı genetik yapıdayız. Özellikle zayıf olmaya çalışmıyorum, bunu düşünmüyorum veya kutsamıyorum. Kilolu olmayı tercih ederdim ama vücudum böyle çalışıyor.” dedi.

30 yıla yakın bir süredir evli olduğu aktör Matthew Broderick'le olan ilişkisi hakkında da konuşan Parker, tiyatroya olan aşklarının onları bir araya getirdiğini ve sonra da 1997 yılında evlendiklerini söyledi.

Çiftin 21 yaşındaki James Wilke ve 14 yaşındaki Marha ve Tabitha adlı ikiz çocukları var.

"EVDEN ÇIKAMIYORUM"

Çocukları hakkında konuşan ünlü oyuncu, "Onlar değişkenler ama bunun yaşlarına göre oldukça normal olduğunu düşünüyorum. Çoğunlukla çok hoşlar. Yani bazen yanlış şeyler yaptığım oluyor, yanlış şeyler söylüyorum, onları kızdırıyorum, onların annesiyim."

"Ve babalarının onları kızdırmak için aynı fırsata sahip olduğunu düşünmüyorum. Ben onların çamaşırlarını yıkıyorum, onlara şunu söylüyorum, bunu hatırlamalarını sağlıyorum. Biliyorsun, işlerini yapıyorum. Evden çıkamıyorum." dedi. 

Parker, evde yemek pişirme hakkında da, "Yani bazen bu bir angarya oluyor. Bazen şöyle düşünüyorsunuz: Aman Tanrım, herkes akşam yemeğinde ne istiyor? Yani her zaman sorduğumuz soru bu ama bir yandan da birlikte daha uzun zaman geçiriyorsunuz. Çocuklar buna bayılıyor. Şanslı olduklarını biliyorlar. Her zaman derler ki, her gece bizim için yemek pişirdiğinize inanamıyorum." şeklinde konuştu.