Serenay Sarıkaya 2020 yılında Cem Yılmaz ile aşk yaşamış, çift 1 yıllık ilişkinin ardından ani bir kararla yollarını ayırmıştı. Ayrılığın ardından Sarıkaya'nın adı birçok isim ile aşk dedikodusuna karıştı. Her defasında "Özel hayatımda kimse yok" diyen oyuncu gönlünü şarkıcı Mert Demir'e kaptırdı.

'Ateşe düştüm' şarkısında Mert Demir'e vokal yapan Serenay Sarıkaya önce iddiaları yalanladı. Çift, birlikte çıktıkları İtalya tatili dönüşü havalimanında görüntülenince Sarıkaya, çözümü aşk itirafı yapmakta buldu.

Serenay Sarıkaya "İlişkimiz güzel gidiyor, her şey yolunda" açıklaması yaptıktan birkaç gün sonra da çift el ele görüntülendi.

Birliktelikleri devam eden çiftten Mert Demir önceki akşam ilk kez Harbiye'de sahne aldı ve bir hayli heyecanlıydı. Sevgilisi Serenay Sarıkaya ise sette olduğu için konsere gecikmeli geldi. 

Üzerinde 'Mert Demir' yazan tişörtü ile dinleyicileri şaşırtan Sarıkaya konser boyunca çılgınca eğlendi, kendinden geçerek şarkılara eşlik etti, sevgilisinin videolarını çekti.

Konser sonunda da kuliste Mert Demir'i öpücüklere boğdu.