Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldüren tetikçi Eray Özyağcı'nın 47 dakika beklediği ve daha sonra Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş'ın aracına bindiği görüntüler ortaya çıktı.  Tolgahan Demirbaş ve eski Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı yöneticisi Emre Yüksel, davanın 1 Temmuz'da görülen duruşmasında tetikçiyi kaçırmadıklarını öne sürmüştü.

DW Türkçe'den Alican Uludağ'ın haberiyle, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in Ankara Çukurambar'da 30 Aralık 2022'de tetikçi Eray Özyağcı tarafından öldürülmesine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülere göre, Eray Özyağcı, Vedat Balkaya tarafından motosikletle Keçiören'de kaldığı evden Çukurambar'a getiriliyor.

Bu sırada Sinan Ateş, Cuma namazı için Çukurambar'daki ofisinden çıkıyor. Tetikçi Özyağcı, iki arkadaşıyla yürüyen Sinan Ateş'i takip ediyor. Özyağcı, bir süre yürüdükten sonra kaldırımda duruyor.

Kameralara göre, Özyağcı tm 47 dakika Ateş'in dönmesini bekliyor. Saat 13.34'te ise tetikçinin Sinan Ateş'e silahlı saldırı düzenlediği ve Ateş'in iki arkadaşıyla çatıştığı görülüyor.

Özyağcı, cinayeti işledikten sonra motosikletle bekleyen Balkaya tarafından olay yerinden kaçırılıyor. Balkaya, Özyağcı'yı Gölbaşı'na götürüyor.

Özyağcı'nın Ankara Gölbaşı'nda Tolgahan Demirbaş'ın aracına bindiği görülüyor. Bu araç da tetikçiyi geçici olarak bir çiftliğe bırakıyor.

Alican Uludağ, "Tetikçinin beyaz renkli Citroën marka araca binmesi üzerine önceki PTS kayıtlarına bakılıyor. Ve o zaman diliminde Tolgahan Demirbaş'ın aracından başka benzer model ve renk aracın o yoldan geçmediği tespit ediliyor" dedi.