Ankara'nın merkezi noktalarından Çukurambar'da 30 Aralık 2022'de düzenlenen silahlı saldırı ile öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'nin eşi Ayşe Ateş, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin partisine uzanan iddialar hakkındaki ''Bakalım hukuki süreç Ankara'da mı bitecek, yoksa Pensilvanya'ya mı dayanacak'' sözlerine yanıt verdi.

Ateş, cinayetin tetikçisi Eray Özyağcı’nın iddianamede azmettirici olarak gösterilen eski Ülkü Ocakları yöneticilerinden Tolgahan Demirbaş ile Emre Yüksel’in kullandığı belirtilen çakarlı Audi araçla Ankara'dan İstanbul’a kaçırılma görüntülerinin ortaya çıkmasına da atıf yaptı.

Aracın fotoğraflarını paylaşan Ateş, şu ifadeleri kullandı:

'NEREDEN ALDIĞI BELLİ OLMAYAN GÜÇLE POLİSİ ŞOFÖR YAPANLAR...'

"Bize operasyon çekiliyor, deniliyor. "Pensilvanya" deniliyor. Eğer bir operasyon çekiliyorsa çekenler bu ve benzer delillerle suçu sabitlenmiş olanlardır. Kurumsal araçları katillere tahsis edenlerdir. "Onun kalemini kırdık" diyerek sağa sola elçi yollayanlar, birbirine mesaj atanlardır. Nereden aldığı belli olmayan bir güçle Özel Harekât polislerini torbacılara şoför yapanlardır. Külliye'nin 1 km ötesinde, AK Parti Genel Merkezi'nin dibinde, sanki devlete kafa tutarcasına; bu ülkenin iki kız çocuk sahibi, işinde gücünde şerefli bir akademisyenine gözünü kırpmadan kıyanlardır."


Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ateş, cinayete ilişkin iddianameye de bir kez daha tepki gösterdi. Ayşe Ateş, iddianameden "boş kağıt parçası" diye söz ettiği açıklamasının devamında şunları söyledi:

'SUÇLULARI SAKLAMA HAMLELERİNİZ NAFİLE'

"Size operasyon çekenleri görmek için demirparmaklıkların ardına, ayaklarınızın altına bakın. Çünkü bir kısmı tutuklu, bir kısmı da yargının önüne çıkmaktan kurtulmak için hâlâ ayaklarınıza kapanıyor.

İçi boş kâğıt parçasını önümüze koyarak adaletin tecellisini önlemeniz, gerçek suçluları kamuoyundan saklamaya yönelik hamleleriniz nafile. Çünkü bu davanın savcısı yüce Türk milleti. Bu asil millet yakanızdan düşmeyecek, peşinizi bırakmayacak. Nereye kaçarsanız kaçın, hangi deliğe saklanırsanız saklanın sizi bulup çıkaracak, sizi alıp getirecek. Ok, yaydan çıktı bir kere.

Şunu da eklemek istiyorum: Bazı yorumları okuduğumda, bazı paylaşımlara baktığımda ne yazık ki bir kesimin, gözünün önündeki bunca delile rağmen, hâlâ Platon'un mağarasından çıkamadığını görüyorum. Zincirlerinizden kurtulun, yalanı kutsamayın, gerçeği kucaklayın. Kaçınılmaz sonla barışın." (HABER MERKEZİ)

Editör: Can Polat