Batistuta oğlunu fotokopicide çalıştırma nedenini açıkladı

Bir dönemin unutulmaz golcüler arasında yer alan 'Batigol' lakaplı Gabriel Batistuta, oğlunu fotokopicide çalıştırdığını açıkladı. Batistuta, neden böyle bir karar verdiğine de canlı yayında açıklık getirdi.

© Twitter
Batistuta oğlunu fotokopicide çalıştırma nedenini açıkladı

SKOR DIŞ HABERLER İtalya Serie A’da Fiorentina, Roma ve Inter formaları giyen, kariyerinde çıktığı toplam 430 maçta 238 gole imza atan Arjantinli efsane golcü Gabriel Batistuta, canlı yayında dört oğlundan biri olan Joaquin’i fotokopicide çalıştırdığını söyledi. Reconquista Today isimli radyo kanalına konuşan ‘Batigol’ lakaplı Batistuta, oğlunu neden fotokopicide çalıştırdığına da açıklık getirdi.

İstese oğluna araba alarak onu mutlu edebileceğini söyleyen Batistuta “Ancak öyle yaparsam, çocuğum mutluluğa ulaşmanın kolay bir şey olduğunu düşünecek. Bu gelecekte hayatını olumsuz yönde etkileyecek. Arabaya binecek, kızlara bakacak, gezecek ve eğlenecek… Arabanın yaşlı babasından geldiğini bilecek. Bu sürdürülebilir bir mutluluk değil… Bu şekilde ne kadar uzun mutlu kalabilir ki?” dedi.

Çocuğunun bir şey kazanmak için emek harcaması gerektiğini öğrenmesi için bu yola başvurduğunu belirten Batistuta “Oğlum yaşadıklarını analiz ediyor. Bu analizlerini yazmaya da başladı. Belki benim alabileceğim kadar lüks bir arabaya binemiyor. Ancak kendi kazandığı parayla aldığı arabaya binerken tattığı zevki görüyorum. ‘Belki arabam çok lüks değil ama onu ben kazandım’ diyebiliyor” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER