Fenerbahçe, zorunlu opsiyonu olan Samatta'nın bonservisini alır almaz satış listesine koyacak

Fenerbahçe, sezon başında 6 milyon Euro zorunlu opsiyonla kiraladığı Samatta'yı takımdan gönderme kararı aldı. Bonservis alınır alınmaz satış listesine konacak Samatta’nın eski takımı Genk devrede.

© AA
Fenerbahçe, zorunlu opsiyonu olan Samatta'nın bonservisini alır almaz satış listesine koyacak

Sarı-Lacivertliler, Mbwana Samatta’yı 6 milyon Euro’luk zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralamıştı. Samatta’dan beklentiler büyüktü ancak performansı büyük hayal kırıklığı yarattı. Fenerbahçe, 28 yaşındaki forvetle yolları ayırma kararı aldı. Yönetim, Samatta’nın bonservisini alır almaz kendisini satış listesine koyacak. Aston Villa’nın ardından Fenerbahçe’de de kötü bir dönem geçiren yıldız futbolcu için şimdilik tek talip eski takımı Genk. Tanzanyalı oyuncu, 4 yıl formasını giydiği Belçika ekibinde 191 maça çıkmış, 76 gol ve 20 asistlik performansıyla taraftarın sevgilisi haline gelmişti.

Maaşı da yüksek
Genk, geçen sene ocak ayında 10 milyon Euro’ya sattığı eski yıldızını geri almak istiyor. Ancak Fenerbahçe’nin ödeyeceği 6 milyon Euro’yu teklif etmeleri pek mümkün görünmüyor. Ayrıca Samatta’nın 2.75 milyon Euro’luk maaşı da Mavi-Beyazlılar için yüksek. Bu transfer için Genk’in yıldız futbolcuyu da daha düşük bir maaşa ikna etmesi gerekecek. Diğer seçenek ise Samatta’nın eski takımına kiralanması.

SIRADAKİ HABER