Ümit Özat’tan Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki’ye: Kendi kapının önüne bak, FETÖ’nün nerede olduğunu görürsün

"Çoğu insan bu sümüklüye muhterem derken biz F tipi diyorduk"

© TWITTER
Ümit Özat’tan Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki’ye: Kendi kapının önüne bak, FETÖ’nün nerede olduğunu görürsün

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu ve teknik direktör Ümit Özat, futbolda FETÖ yapılanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Özat, Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki'nin "Artık bu FETÖ'cü zihniyetin Fenerbahçe taraftarının sinir ucuyla oynayıp, insanları sokağa döküp, kaos çıkartmaya çalışmalarına yoruyorum"  sözlerine tepki göstererek, "Kendi kapının önüne bak, FETÖ’nün nerede olduğunu görürsün" ifadelerini kullandı.

Futbol Arena'ya konuşan Özat, "FETÖ'nün bu ülke için tehlikeli olduğunu sizler yeni söylüyorsunuz. Biz 20 yıldır söylüyoruz. Antrenörlerde FETÖ'cü var, başkanlarda FETÖ'cü var hâlâ, yöneticilerde FETÖ'cü var. Bütün spor camiasında FETÖ'cü var. Kim diyorsa ki FETÖ temizliği var alnını karışlarım. Bir tane yetkili makam çağırsın tek tek, isim isim açıklayayım" dedi.

"Çoğu insan bu sümüklüye muhterem derken biz F tipi diyorduk"
Selahattin Baki'nin "FETÖ" açıklamasına ilişkin de konuşan Özat,  "Selahattin Baki, FETÖ diyor. Sen önce kapının önümü temizle. Kendi kapının önüne bak FETÖ'nün nerede olduğunu görürsün. Bunu herkes biliyor. Üç maymunu oynamanın bir anlamı var mı? Çoğu insan bu sümüklüye muhterem derken biz F tipi diyorduk" diye konuştu.

Otobüste tokatladım, her kulüpte var
Cemaat yapılanmasıyla karşılaşmasının 2000 yılında başladığını belirten Özat, "Benim neler çektiğimi bana sorsunlar onları bu kulübe sokmamak için. Otobüste hangi futbolcuyu tokatladığımı bana sorsunlar, ilahilerle maça gitmek, futbol takımında böyle şeyler olmaz. FETÖ'den şikayet eden tüm kulüplerin içinde FETÖ'cü var, hocasında, yöneticinde, sportif direktöründe" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2021, 10:24
SIRADAKİ HABER