Spotify- Kakao M anlaşmazlığı bitti, kaldırılan yüzlerce şarkı geri geldi

Güney Kore'de Spotify ile Kakao M şirketi arasında lisans sözleşmesi anlaşmazlığı son bulunca yüzlerce şarkı yeniden kullanıcıların erişimine açıldı.

© AA / Aytaç Ünal
Spotify- Kakao M anlaşmazlığı bitti, kaldırılan yüzlerce şarkı geri geldi

Çevrimiçi müzik dinleme platformu Spotify ile yeni giriş yaptığı Güney Kore pazarındaki en büyük rakibi Kakao M arasındaki anlaşmazlık sona erdi ve platformdan kaldırılan yüzlerce şarkı yeniden erişime açıldı.

​Variety sitesine konuşan bir kaynak, dinleyicilerin ve Epik High grubu gibi şarkıları engellenen bazı sanatçıların duruma büyük tepki göstermesi üzerine Kakao M'in geri adım attığını ve Spotify ile masaya oturduğunu aktardı.

​Spotify'dan yapılan açıklamada da Kakao Entertainment içerikleri ve sanatçılarının 170 ülkede 345 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Spotify'a dönmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Kakao M de Spotify ile anlaşmaya varıldığını doğruladı.

Ülkede 1 Şubat'ta hizmet vermeye başlayan Spotify ile yerel yapım şirketi Kakao M lisans anlaşmalarının sona ermesi ve yeni şartlar üzerinde uzlaşamamaları nedeniyle anlaşmazlık çıkmıştı. Bunun sonucunda IU, Monsta X, Epik High, Seventeen, Nu'est, Mamamoo, Zico, Block B, CNBlue, Younha, Apink, Lovelyz, Jannabi gibi sanatçıların parçalarının da bulunduğu yüzlerce şarkı ay başında platformdan kaldırılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 13:38
SIRADAKİ HABER