DEM Parti Eşgenel Başkanı Tülay Hatimoğulları partisinin grup toplantısında 31 Mart seçim sonuçları ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Hatimoğulları'nın açıklamalarından başlıklar şöyle:

"Seçim sonuçlarının mesajlarını iktidar da muhalefet de doğru değerlendirmelidir, Kürt halkının taleplerine kulak vermelidir. 31 Mart’ta ortaya çıkan harita demokratik bir değişim ve dönüşüm talebinin haritasıdır. Umutlu yarınların kurulabileceğinin haritasıdır. Biz DEM Parti olarak seçim sonuçlarını böyle okuyoruz.

Seçimlerde hep birlikte 'artık yeter' dedik.

Van büyük bir başarıydı hepimize kutlu olsun.

Kürt halkının barış taleplerine her zaman savaşla karşılık veren anlayışa karşı Kürt halkı bir kez daha 'biz irademize sahip çıkacağız, kayyımcı anlayışınızı kabul etmeyeceğiz' mesajı vermiştir. AKP iktidarının Kürt halkı üzerindeki çöktürme planı bir kez daha çökmüştür. Kürt sorunu çözemeyen çözülür gerçeği bir kez daha ortaya çıktı.

Yarın Kobanê davasının ertelenme ihtimali var. Bir hukuk cinayeti görmek istiyorsanır Kobanê kumpas davasında belgelerini okuyun. Buradan yargıya çağrımızı yineliyoruz; 'Cübbeni iliklemekten vazgeç. Adalet terazisini düzeltin. Arkadaşlarımız hakkında isnat edilen hiçbir suç yok, tahliye edilmeleri gerekir.

Kobanê demek IŞİD'e karşı mücadele demektir. Partimizin IŞİD'e karşı bütün dünyanın takdir ettiği mücadeleye saray yönetimi yargılıyor."

 Ayrıntılar geliyor...

(HABER MERKEZİ)