Adana Altın Koza Film Festivali Yürütme Kurulu, Türkan Şoray ve Kadir İnanır'a 'Sinemanın Yüzü' özel ödülünün verileceğini duyurdu. Tönetim iki usta oyuncuya Türk sinemasına katkılarından dolayı bu ödülün verileceğini belirtti.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce 18-24 eylül tarihlerinde düzenlenecek olan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Onursal Başkanlığını yaptığı 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, Cumhuriyetimizin 100. Yılında 'Sinemamızın Yüzü' adlı çok özel bir ödül vermeye hazırlanıyor.

İKİ USTAYA "SİNEMAMIZIN YÜZÜ" ÖDÜLÜ VERİLECEK
Yürütme Kurulu Başkanlığını Menderes Samancılar'ın yaptığı, Nebil Özgentürk, İsmail Timuçin, Gökhan Mutlay, Hüseyin Orhan ve Mahmut Göğebakan'ın yönetim kurulu üyesi olduğu Altın Koza’nın büyük ödül gecesinde Sinemanın Yüzü Özel Ödülü

Türk Sineması’nın 60 yılında var olan sinemanın Sultan’ı Türkan Şoray’a ve 55 yıllık sinema kariyeriyle unutulmazlar arasına giren Kadir İnanır’a takdim edilecek.

kadir-inanir-turkan-soray-1.jpg

Sadece sinemada değil, kalplerde de yer alan, Türk halkının sevgisini kazanan sanatçılara ödülleri, 23 Eylül’de gerçekleştirilecek festivalin kapanış gecesi, Büyük Ödül Töreni’nde takdim edilecek.

kadir-inanir-turkan-soray-2.jpg