35 yaşındaki oyuncu, dizinde alçı ve boyun desteğiyle hastane yatağında uzanmış halde çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Dobrev, olimpiyatçı erkek arkadaşı Shaun White'ın macera becerilerini övmesinin ardından kaza geçirdiği öğrenildi.

Kazadan kısa bir süre önce çekilmiş gibi görünen bisiklet üzerinde mutlu bir şekilde poz verdiği bir fotoğrafını da yayınlayan Dobrev paylaşımına, "Nasıl başladı ve nasıl gidiyor" yazdı.

Daha sonra kazayla ilgili bir açıklamayı 25 milyon takipçisiyle paylaşmadan önce hastane yatağından bir selfie yayınladı. Bu paylaşımına da, “İyiyim ama iyileşmek için önümüzde uzun bir yol var” diye yazarak bandajlı bir kalp emojisi ekledi.

Dobrev, aralarında aktris Kayla Ewell ve Claire Holt, stilist Kate Young ve dansçı Julianne Hough'un da bulunduğu ünlü arkadaşlarından ve hayranlarından büyük destek aldı.

Dobrev, eski profesyonel snowboardcu Shaun White ile uzun zamandır birlikte. Çift, ilk olarak 2012'deki bir ödül töreninde kısa bir karşılaşma sırasında tanıştı, ancak yedi yıl sonra motivasyon konuşmacısı Tony Robbins tarafından düzenlenen Florida’da bir etkinliğe kadar birbirleriyle resmi olarak tanıştırılmadılar.

White o zamanlar People dergisine "Aslında onun hakkında hiçbir şey bilmiyordum" demişti. 2019’da çıkmaya başladılar ancak Nisan 2020'den sonra ilişkilerini Instagram üzerinden resmiyete döktüler.