Manken Yeşim Erçetin, iş insanı Fevzi Kardeseci ile Şubat 2022'de Miami'de evlenmiş ve Amerika'ya yerleşmişti. Erçetin geçen ay eşinden şiddet gördüğünü belirtmiş ve "Boşanacağım" demişti.

Erçetin önceki gün eşinin evde duş yaparken düşerek başını mermere çarptığını ve öldüğünü söylemişti.

Bugün ise 'Aramızda Kalmasın' adlı magazin programının sunucularına konuşan Yeşim Erçetin, eşinin intihar ettiğini açıkladı. 

"KARDEŞİ AÇIKLAMA YAPMAMA İZİN VERMİYORDU"

Erçetin şunları söyledi.

"Fevzi'nin bir kardeşi var, o açıklama yapmama izin vermiyordu. Ondan izin aldım ve bu açıklamayı şimdi yapıyorum. Fevzi öldürülmedi, silahla intihar etti. Koltuğa oturup başına ateş etmiş. Onu kanlar içinde evde ilk ben buldum."

"Sosyal medyada Fevzi'nin cinayete kurban gittiği, birilerinin öldürdüğü, hatta daha ileri gidip benim onu öldürttüğüme dair tuhaf ve saçma şeyler çıkmaya başlayınca kardeşini arayıp intihar olayını anlatmamız gerektiğini söyledim ve bunu açıkladık."

"Geçen salı birlikte yemek yedik bana masada 'Yeşim biliyor musun bu son yemeğimiz' dedi. 'Saçmalama' dedim. Gittikçe artan tuhaflığı beni korkutmaya başlamıştı. Doktora gitmesini istedim ama kabul etmedi. Ona destek olacağımı söyledim ama yine de bana 'Yeşim ben gitmek istiyorum' dedi."

"Çarşamba ve perşembe günü sürekli arayıp durumunu sordum. Onu telefonda hiç yalnız bırakmadım, yanına gidebileceğimi söyledim. Toparlanmış gibi görünüyordu. Cuma günü bana Müslüm Gürses'in 'Gitmek İstiyorum' şarkısını attı. Defalarca aradım açmadı. Atlayıp eve gittim, kapılar kilitliydi, kapının kitli olduğunu görünce korkunç bir şey olduğunu hissettim."

"İçeri girdim, intihar ettiğini gördüm.  Evden bağırarak çıktım, arkadaşımı aradım ambulans ve polis geldi. Baygınlık geçirdim, gerisini hatırlamıyorum. Fevzi'yi kurtaramadım ben bu acıyı nasıl yeneceğim."