Yıllar sonra İnci Taneleri dizisi ile ekranlara dönen oyuncu, yönetmen ve yapımcı Yılmaz Erdoğan (56), son aylarda magazin basınının vazgeçilmez figürlerinden biri haline dönüştü.

Erdoğan'ı magazin sayfalarının başköşelerine taşıyan haberler ise şubat ayında ortaya atılan ve model Cansu Taşkın (31) ile aşk yaşadığına ilişkin söylentiler oldu. İki taraf, aşk iddiaları hakkında uzun süre açıklama yapmazken, bu sessizlik geçtiğimiz hafta Cansu Taşkın'ın kardeşi Elif Vurgun (24) tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntülerle bozuldu.

Taşkın'ın ilişki iddialarını doğrulamasıyla eşzamanlı olarak yayınlanan görüntülerde, Taşkın ve Erdoğan'ın samimi anları yer aldı. Halk TV'den Mustafa Balcı'nın haberine göre, aynı anne farklı babadan olma kardeşler, Ağustos ayında misafir olarak Erdoğan'a ait çiftlik evine gitti. Bu çiftlik evinde 'anı olması' amacıyla Erdoğan ile bazı fotoğraflar çektiren ikili, sosyal medyaya servis edilen yakınlaşma görüntülerini ise Erdoğan'dan habersiz şekilde kaydetti. Kendi aralarında anlaşmaya varan kardeşler, Vurgun'un telefonla konuşuyormuş süsü verdiği esnada cep telefonu kamerası ile ortamı kaydetmeye başladı ve bu şekilde Erdoğan'dan habersiz olarak iki isme ait görüntüler kaydedildi.

Aşk söylentisi basına servis edildi 
Taşkın ve Erdoğan arasında birkaç gün süren yakınlaşma, herhangi bir ilişkiye dönüşmedi. İlerleyen tarihlerde Erdoğan, Taşkın'ın ısrarlı aramalarına yanıt vermedi ve mesajlarına dönüş yapmadı.

Bu durum üzerine Taşkın, şubat ayında Yılmaz Erdoğan ile aralarında ilişki olduğuna dair iddiaları basına servis ettirdi. Aşk dedikodularının manşetlerde yer almasına rağmen Erdoğan cephesinden bir açıklama gelmemesi üzerine Taşkın ve Vurgun kardeşler, bir yandan geçtiğimiz hafta itibarıyla Erdoğan ile birlikte çekilmiş fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarından paylaşırken, bir yandan da aşk iddialarını doğrular nitelikte açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan dava hazırlığı 
Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Erdoğan'ın büyük bir öfke duyduğu öğrenilirken, avukatlarına iki isim hakkında TCK'nın 134. maddesinden dava açılması için talimat verdiği öğrenildi.

Erdoğan'ın abla ve kardeşi dava edeceği kanun maddesinde "TCK 134. Madde "Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi halinde, verilecek ceza bir kat artırılır." ibareleri yer almakta. Erdoğan tarafından haklarında suç duyurusunda bulunulacağı ve görüntülerin kumpas olduğu yönündeki iddialara ilişkin Cansu Taşkın ve Elif Vurgun'a ulaşırken, iki isim de iletilen soruları yanıtsız bıraktı ve konuşmak istemediklerini belirtti.